Palydžiu žmones iki taško, kur svajonės tampa įmanomos. Padedu „susirinkti“ save, atgauti vidinę ramybę, atsistoti į savo vietą ir kelią, išskleisti savo talentus ir GYVENTI SAVO SVAJONIŲ KRYPTIMI. Aš tikiu Tavimi ir žinau, kad esi verta(s) savo svajonių! Tereikia tuo patikėti ir Tau.

Raminta Girdvainė. Nuotr. Dalios BagdonaitėsEsu Raminta Girdvainėpokyčių trenerė, kognityvinės elgesio terapijos (KET) konsultantė, sertifikuota koučingo specialistė (ICF, International Coach Federation) ir Points of You trenerė. Asmeninio tobulėjimo ir psichologijos srityje dirbu daugiau nei 8 metus, o ugdyme ir komunikacijoje – jau 16 metų. Vedu mokymus ir seminarus, skaitau pranešimus konferencijose bei renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, konsultuoju klientus individualiose psichoterapijos ir koučingo sesijose. Rašau straipsnius žiniasklaidoje bei dalijuosi įžvalgomis socialiniuose tinkluose asmeninio tobulėjimo temomis. Nuolat kuriu naujas idėjas ir projektus. Atradusi savo pašaukimą mokyti(s), padedu kitiems atrasti jų talentus ir stipriąsias puses, išsiskleisti geriausiu būdu, patikėti savimi, savo svajonėmis ir vidine galia.

Bet pirmiausia nuolat mokausi ir augu pati, tad dalinuosi tik tuo, ką atradau, patikrinau ir kas buvo veiksminga. Nuolat augdama, tyrinėdama save ir leisdama sau natūraliai skleistis, būdama tikra su savimi ir tiesiog tuo gyvendama (savo žmogiškumo ir pažeidžiamumo neslepiu po profesionalo kauke, man viskas yra viena) – savo kelione natūraliai paliečiu ir kitus. Tikiu, kad daugiausia ne metodais, bet būtent savo pavyzdžiu, energija ir meile įkvepiam aplinką pokyčiams. Visi žinom, kad aplinka mus veikia, bet dažnai pamirštam, kaip mes patys ją įtakojam, ir kad mūsų pokyčiai gali turėti didelį efektą ir sklaidą visiems aplinkui.

Man reikėjo nueiti labai didelį kelią ir prisikrauti į savo CV daug pasiekimų, kad suprasčiau, jog viskas su manimi jau gerai, nieko nebereikia taisyti ir tobulinti, ir kad dar vienas diplomas nepakels mano savivertės, aš tai turiu padaryti pati. Ir tik atsistojusi į savo vietą ir galią, pradėjau mokytis, kurti ir dalintis iš pilnatvės, o ne trūkumo ir noro kažką įrodyti. Dabar mano pasiekimai nebėra įrankis pasikelti savivertei, tai yra tiesiog savirealizacija, tarnystė, būdas augti, džiaugsmas ir padėka už savo talentus ir nueitą kelią. 

KOKIA ESU IR KAS MAN RŪPI?

Kasdien liudiju tiek daugybę mažų, bet reikšmingų pokyčių, tiek didžiules gyvenimo transformacijas. Mane labiausiai motyvuoja ir džiugina matyti, kaip žmonės atsistoja į savo vietą, susigrąžina savo galią keisti gyvenimą ir ima drąsiai siekti svajonių, kurių kiekviena, kai pildoma, pasaulį daro geresnį ir gražesnį. Taipogi esu tyrinėtoja – man labai smalsu suprasti žmogaus psichologiją ir padėti jam atrasti, kaip jam sustiprėti, išsilaisvinti iš gniuždančių emocijų ir minčių, ir realizuoti save.

Iš prigimties esu išklausytoja, kūrėja ir myliu žmones. Nuolat siekiu gerinti dalykus, plėsti galimybes, kažkada tai dariau iš trūkumo ir perfekcionizmo, o dabar tai naudoju kūrybai ir tarnystei, leisdama skleistis savo prigimtiniam talentui. Visada mėgau nuoširdžiai dalintis savo požiūriu, atradimais ir taip įkvėpdavau kitus – tik formos tam skyrėsi. Visada rašiau – nuo eilėraščių, straipsnių, pranešimų žiniasklaidai iki dienoraščių ir terapinio rašymo – tai man be galo artimas būdas įsisąmoninti, reikšti mintis, jausmus ir juos transformuoti.

Esu labai smalsi ir kūrybiška, tad per savo gyvenimą domėjausi skirtingais dalykais ir ieškojau būdų juos apjungti. Turiu keletą profesijų ir įgūdžius lavinu įvairiose srityse ir rolėse. Tai mane įgalina kurti naujus dalykus, aktualų turinį ir individualizuotus emocinės pagalbos būdus, matyti plačiau ir padėti kuo daugiau žmonių atrasti savo unikalumą ir kelią savirealizacijai. Tiesa, ilgą laiką laikiau tai savo trūkumu, kritikuodama save, kad negaliu apsispręsti ir pasirinkti vienos srities. Jaučiausi nepritampanti skirtingose bendruomenėse, nes vis atrodė, kad esu nepakankamai gera, kad man vis kažko trūksta toje srityje. Tačiau kai atsitraukiau ir pamačiau, kiek daug aš apimu ir kiek tai duoda man pločio ir gylio, ėmiau laikyti tai savo stiprybe ir unikalumu. Tad nuolat primenu ir savo klientams, kad tai, ką jau turi, yra geriausia dovana, tereikia atrasti kaip ją išpakuoti ir panaudoti. Jei jautiesi kitoks/-ia, tai visiškai nereiškia, kad kažkas su Tavimi negerai. Tau tiesiog reikia įsivertinti savo stiprybes ir atrasti savo būrį, kuriam jaustumeisi priimta(s). 

KOKIA MANO PROFESINĖ PATIRTIS?

Nors nebesureikšminu savo pasiekimų (kartais ir užmirštu tam tikras savo pozicijas), jaučiuosi dėkinga ir vertinu visą savo įgytą patirtį, padarytą indėlį ir daugybės žmonių pagalbą šiame kelyje – visa tai ir sukūrė mane tokią, kokia esu šiandien. 

Turiu įvairiapusišką patirtį – nuo komunikacijos, marketingo, pardavimų, viešųjų ryšių specialistės, žurnalistės, tekstų rašytojos, radijo laidos vedėjos, renginių moderatorės, renginių organizatorės; projektų kūrėjos, komandų ir skyrių vadovės iki... lektorės, pranešėjos, verslo trenerės, koučingo specialistės, terapeutės – tuo daugiausia užsiimu dabar, panaudodama kaip įrankius ir kitas įgytas kompetencijas.

Taip pat esu komunikacijos konsultantė – tai mano pirmoji profesija, tad turiu jau 16 metų darbo patirtį versle ir nekomerciniame sektoriuje. Vilniaus universitete esu baigusi leidybą ir komunikacijos mokslus. Savo karjerą šioje srityje pradėjau kaip žurnalistė, antrame kurse tapau vyr. redaktore studentiškame portale KomFakas.lt ir man vadovaujant 3 metus sėkmingai vystėme ir plėtojome Komunikacijos fakulteto bendruomenei svarbų projektą. Visą savo profesinį gyvenimą buvau vertinama už puikius ryšius su žiniasklaida, sklandžią komunikaciją su įvairiomis interesų grupėmis (klientais, bendruomenėmis) bei aktualaus turinio kūrimą ir pateikimą (pranešimus žiniasklaidoje, straipsnius, pasisakymus TV ir radijuje). Net ir pakeitus profesinę kryptį šie įgūdžiai vis dar labai reikalingi.

Daug metų dirbau su knygų leidyba ir prekyba, viešindama įdomias knygas, rašytojus ir skaitymą apskritai. Net nebedirbdama šioje srityje, vis dar be galo mėgstu skaityti ir tokiu būdu plėsti akiratį. Ant mano naktinio staliuko visada guli bent 5 knygos, skirtingoms nuotaikoms ir norams, ir vis tik daugiausia jų – saviugdos temomis.

To meto pasiekimai knygų leidyboje ir prekyboje: iš vieno žmogaus pozicijos (savireklamos projektų vadovės) marketingo veiklą išauginau į visą marketingo skyrių, išplėtėme visą savireklamos įrankių bei partnerių tinklą. Su komanda suorganizavome virš 30 renginių, parašiau daugiau nei 1000 naujienlaiškių, pranešimų žiniasklaidai ir kitų kūrybinių tekstų, sėkmingai įgyvendinome apie 50 marketingo kampanijų, vienu metu rūpinausi 3-6 projektais, kuruodama 2-6 komandos narius. Rūpinausi ryšiais su žiniasklaida, moderuodavau renginius, rengėme įvairias komunikacijos veiklas Knygų mugėse. Taip pat įžengėme į rinką su el. knygų parduotuve „Knygos.lt“, 2012 m. projektas laimėjo LOGIN konferencijos nominacijoje „Geriausias metų startas“. 2011 m. ir 2012 m. buvau apdovanota kaip viena geriausių įmonės darbuotojų.

Turiu daug vadovavimo patirties. Kuravau, vadovavau įvairaus dydžio komandoms (nuo 3 iki 30 žmonių), rūpinausi jų atranka ir motyvacija, apmokymu, vidine komunikacija. 2 metus pirmininkavau LiMA (Lietuvos marketingo asociacijos), vienijančios daugiau kaip 1300 marketingo ir komunikacijos profesionalų, Vilniaus valdyboje: tuo metu su komanda suorganizavome virš 40 edukacinių renginių – konferencijų, seminarų, dirbtuvių. 

2015 m. įvyko didžiausias profesinis pokytis, kai tuometinėje darbovietėje prasidėjo kardinalūs pokyčiai ir netikėtai netekau savo darbo viešųjų ryšių srityje. Nepaisant didžiulio sumišimo ir slogių jausmų, pažiūrėjau tai kaip į galimybę – prisiminiau savo mokyklos svajonę dirbti psichologijos srityje ir ryžausi jos siekti. Ir vietoj samdomo darbo pasukau savo kelią į koučingą ir darbą su žmonėmis. Pabaigiau koučingo mokyklą, pradėjau dėstyti studentams, vesti seminarus, sesijas, kurti įvairius projektus, pati kūriausi sau darbo vietą ir pobūdį. Vėliau moksluose ir darbe atsirado kognityvinė elgesio psichoterapija (KET), kurios dėka galėjau dar geriau suprasti žmones ir jiems padėti. Pirmiausia, tai davė labai stiprų postūmį mano pačios savęs supratime ir pokyčiuose. Pati ne tik mokiausi, tačiau ir lankiau terapiją, tad savo kailiu patyriau jos poveikį ir reikalingumą.

2020/ 2021 m. vedžiau XFM radijo laidą „Lyderystės klubas“, pristatydama klausytojams ir įgarsindama įkvepiančius Lietuvos lyderius. Tais metais net 2 mano laidos buvo klausomiausių dešimtuke tarp visų metų laidų. Pažinti ir prakalbinti kitą man visada buvo įdomu. O vesti radijo laidas taip pat buvo viena iš mano svajonių.

Taip pat buvau viena iš sumanytojų, organizatorių ir lektorių pokyčių iniciatyvoje „Išdrįsk pradėti“, kuri per 3 metus (2017-2020 m.) didelių konferencijų ir kitų renginių bei projektų pagalba įkvėpė daugiau nei 4000 moterų tiesiogiai ir dar daugiau žmonių palietė netiesiogiai – per straipsnius, video, dainas, komandos žmones, savanorius, renginių dalyvius, iš lūpų į lūpas ir kitus „Išdrįsk pradėti“ žinutės skleidimo būdus. Be galo džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad su meile kurti renginiai turėjo puikius atsiliepimus, buvo vertinami už gausų ir kokybišką turinį (9 iš 10 rekomenduotų draugei), dėmesį lektoriams ir aktyvią komunikaciją. Vienoje iš didžiųjų konferencijų likus 3 savaitėms iki renginio buvo „sold out“ – tuo metu ši padrąsinimo forma žmonėms, siekiantiems savo svajonių, buvo itin reikalinga ir svarbi. Smagiausia buvo girdėti istorijas, kaip žmonėms pavyko ne tik užsimotyvuoti, bet realiai išjudėti savo svajonių linkme. Be galo šilti prisiminimai, daugybė pirmų kartų ir nuostabūs sutikti žmonės iš to laiko!

Kita nuostabi patirtis – 3 metus dėsčiau Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete (kurį baigiau pati) Verslumą ir lyderystę bei Ryšius su visuomene. Matau didelę prasmę įkvėpti jaunus žmones, su kai kuriais iš studentų bendraujame iki šiol, palaikau juos ir džiaugiuosi už jų pasiekimus. Dėstydama ugdžiausi ir savo gebėjimą atrasti, kaip įdomiai pateikti medžiagą ir įtraukti studentus, kaip geriausiai jie gali įsisavinti svarbius dalykus ir mokytis patyriminiu būdu.

Esu viešojo kalbėjimo entuziastė – scenoje jau nuo pirmos klasės, t.y. beveik 30 metų: vaidinant, dainuojant, šokant, deklamuojant eilėraščius, rengiant pristatymus, skaitant pranešimus ir vedant, moderuojant renginius. Daugiau nei 5 metus priklausiau įvairiems Lietuvos ir tarptautiniams viešojo kalbėjimo klubams (Toastmasters International, Įtaigių pranešėjų klubas) ir lavinau įgūdžius mokymuose. Man labai patinka dalintis savo atradimais, įžvalgomis ir žiniomis su žmonėmis – jaučiu didelį pasitenkinimą kūrybos ir dalybos procese bei didžiulę prasmę matydama, kaip tai atliepia kituose. Kai lipu ant scenos, mano akys švyti ir širdis dainuoja, jaučiu didelę atsakomybę ir dėkingumą, ir tuo pačiu pasitikiu, kad perduosiu žmonėms būtent tai, kas jiems tą akimirką svarbiausia. 

MANO IŠSILAVINIMAS
Turiu komunikacijos mokslų bakalauro (leidyba) ir magistro išsilavinimą (Vilniaus universitetas, Komunikacijos fakultetas), baigiau Baltijos koučingo mokyklą (vadov. Povilo Petrausko ir Oleg Kovrikov), ketverius metus mokiausi psichoterapijos (kognityvinė elgesio terapija, KET, vadov. dr. Juliaus Neverausko). Kasmet vidutiniškai bent 80 dienų (700 val.) skiriu kompetencijos kėlimui ir asmeniniam tobulėjimui – tai man teikia daug džiaugsmo, o mano klientams – vis didesnę pridėtinę vertę. Mokausi pas visame pasaulyje pripažintus mokytojus tokius kaip Eric Edmeades, Marie Forleo, Marisa Peer, Vishen Lakhiani, Jeffrey Allen, Mel Robbins, Alexander Girshon ir t.t., įkvėpimo semiuosi iš Brene Brown, Oprah ir kitų lyderių, mąstytojų, rašytojų.

Šiuo metu mokausi trejų metų trukmės angliškoje IBMT (Integrative Bodywork and Movement Therapy) – Integruotos kūno ir judesio terapijos – programoje, domiuosi šokio terapija, dvasingumu ir kitomis efektyviomis psichologinės pagalbos ir asmeninio augimo kryptimis. Nuolatinis mokymasis yra tiesiog mano gyvenimo būdas, o profesionalumas ir kokybė – svarbios vertybės.

Mane labiausiai vertina už įvairiapusišką patirtį, gilias žinias ir įžvalgas, šiltą ir nuoširdų bendravimą, strateginį mąstymą ir smalsumą, gebėjimą išklausyti, suprasti žmones ir įkvėpti juos pokyčiams.

O aš labai džiaugiuosi, kad sekdama savo pašaukimu dalintis su žmonėmis, stipriai keičiuosi ir augu pati – nuolat plečiu akiratį, sutinku nuostabių mokytojų ir bendražygių, galiu realizuoti save ir savo talentus, gyvenu labai įdomų prasmingą gyvenimą ir prisidedu prie didelių pokyčių tiek atskirų žmonių gyvenimuose, tiek visuomenėje apskritai. Tai man suteikia išsipildymo jausmą, kurį, tikiu, gali susikurti kiekvienas.

SU KOKIAIS KLIENTAIS DIRBU?
Svarbiausias dalykas yra Tavo motyvacija, pasiryžimas atrasti, suprasti, augti. Dažniausiai žmonės pas mane ateina į sesijas ar renginius atsidūrę tam tikroje gyvenimo kryžkelėje, priėję tašką, kai supranta, kad nebegali ir nebenori taip gyventi. Vienus kamuoja perdegimas, nerimas, depresija, įvairūs emociniai sunkumai; kiti sprendžia darbinius, savirealizacijos ar verslo iššūkius; kažkas nori pakelti savivertę ir pasitikėjimą savimi; kiti ieško atsakymų „kas aš esu ir ko noriu“; dar kiti puikiai žino savo svajones, bet ieškų būdų save išjudinti pirmiesiems žingsniams; kažkas bando pagerinti santykius ir sugrįžti į save; o kažkas tiesiog jaučiasi labai užstrigęs ir nesupranta kaip ir kur judėti toliau.

Į kiekvieną klientą žiūriu holistiškai, kaip į atskirą žmogų su unikalia istorija, man labai svarbi pagarba žmogaus keliui ir priimti jį be vertinimo, su tuo, koks jis yra ir kame jis yra, neklijuojant savo etikečių. Tad aš negaliu pasakyti geriausio būdo ką rinktis ir kaip elgtis (galiu tik pasidalinti savo profesinėmis žiniomis, matymu ir gyvenimiška patirtimi), bet galiu pažadinti tą suvokimą Tavyje – tai aš vadinu galios susigrąžinimu sau. Tu geriausiai žinai ir jauti, kokie atsakymai yra teisingiausi ir pats prisiimi atsakomybę už savo gyvenimą – tiesiog svarbu visa tai išmokti girdėti ir įvaldyti. Aš galiu visa tai nušviesti, atspindėti, praplėsti Tavo akiratį ir palaikyti šioje kelionėje su meile ir atjauta. O sprendimai ir veiksmai – priklauso Tau. Ir visada priklausė.

Profesinės kompetencijos mano darbe yra labai svarbu, bet didžiausius stebuklus daro pats santykis ir gebėjimas žmogų priimti. Tad man svarbiausia, kad žmogus jaustųsi saugiai ir laisvai bendraudamas su manimi.

KODĖL TAU?
Tu tikrai gali atskleisti savo prigimtį ir pašaukimą, realizuoti savo gebėjimus ir gyventi savo svajonių kryptimi – su polėkiu, taika viduje ir rezultatais išorėje. Tiek, kiek Tau to norisi ir reikalinga šiame gyvenimo etape.

Man palydint ir palaikant pokyčiuose:

  • Atgausi vidinę ramybę ir balansą.
  • Atrasi kryptį, kuria judėti.
  • Įgysi aiškumą ir susidėliosi planą veiksmams.
  • Gausi rekomendacijų ir įrankių norimam augimui.
  • Chaosą paversi struktūra ir stabilumu.
  • Pažinsi ir išgirsi save, apjungsi protą, kūną ir širdį.
  • Įsikvėpsi norimiems pokyčiams.
  • Sustiprinsi savo savivertę ir pasitikėjimą savimi.
  • Suprasi, kad su Tavim JAU VISKAS GERAI.

 Turi klausimų ar nori susipažinti artimiau? Susisiekite su manimi el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., telefonu 867403732 arba Facebook