Apie vidines keliones ir koučingą

Ar keliaudami dažnai „braidžiojate“ nepažįstamomis gatvelėmis be žemėlapio? Tai duoda nuotykių potyrį, improvizaciją ir laisvę. Puiku, kai neturi konkretaus tikslo ir tiesiog mėgaujiesi procesu... Bet jei turi ribotą laiką? Ypač svarbius tikslus? Jei nori pamatyti ir patirti kažką konkretaus, ypatingo, vertingo – kiek energijos, laiko ir pinigų sutaupysi turėdamas gerą žemėlapį? Be jo gali klaidžioti ilgai, ypač jei šalia neatsiras žmonių, kurių galėtumei pasiteirauti kelio...

Kartais to nepastebime, bet labai dažnai taip elgiamės su savo gyvenimu. Darome „kažką“, einame „kažkur“ ir dažniausiai ne tik kad nenueiname ten, kur būtų gera, bet dar ir pamirštame mėgautis pačiu ėjimu. Šlitinėjame gatvėmis, nežinodami, kodėl jomis einame, kur norime nueiti ir kokia viso to prasmė.

Iš tiesų, kiekvienas mūsų turime po žemėlapį savo galvoje. Tik labai dažnai pamirštame arba nežinome, kaip juo naudotis. Galbūt jis jau apsitrynęs, seniai naudotas, o dalis objektų, krypčių, pavadinimų pasikeitę. O gal net nežinojome, kad tokį turime...

Kad mūsų GPS gerai veiktų, turime:
• įsirašyti gerus žemėlapius – t.y. geriau PAŽINTI save;
• išmokti jais naudotis – t.y. SUPRASTI savo emocijas, mąstymą, elgesio modelius bei PARINKTI kiekvienai situacijai tinkamiausius;
• atnaujinti žemėlapius, kad jie būtų naudingi – t.y. ATPAŽINTI, kada veikimo modeliai nebetinka/ nebeveikia ir juos PAKEISTI naujais.

vidines keliones

Tam ir reikalingas KOUČINGAS. Žodis kilęs iš anglų kalbos – „coach“ reiškia karietą, kuri gali nuvežti iš vieno taško į kitą. Koučingo specialistas klausimų ir kitų metodikų pagalba padeda susivokti pačiam: kur jūs šiuo metu esate apsistoję/ įstrigę, kur ir kaip norite nukeliauti, kiek truks kelionė ir ką iš jos pasiimsite. T.y.:
• Įsisąmoninti savo dabartinę situaciją, būseną, mintis, jausmus.
• Suprasti, ką norite keisti (ar priimti) savyje, savo aplinkoje ar gyvenime.
• Imtis veiksmų ir pokyčių. Surasti drąsos ir motyvacijos. O galbūt susitaikyti ir nieko nekeisti.
• Atrasti atsakymus, priimti sprendimus. Mąstyti ir kurti.

Koučingo specialistas – tas vežėjas, taksistas karietoje. Jis žino kelius, turi patirties, matė skirtingų keleivių. Tai tarsi leidžia jam vežti kitus. Tačiau tuo pačiu jis puikiai suvokia, kad klientas geriausiai žino, ko jam reikia, tad keliauja kartu pasitikėdamas ir leisdamas keleiviui spręsti pačiam, rinktis, atrasti sau geriausią maršrutą ir padrąsindamas juo vykti.

Vis tik keleivis turi jaustis taip (o iš tiesų tai taip ir yra), kad JIS PATS veža savo karietą – juk vežėjas puikiai žino, kad žemėlapis tai ne jo, o KLIENTO galvoje. Ir ateina diena, kai žmogui vežėjo pagalbos visai nebereikia. Jis atranda savo kelią ir įgunda vairuoti pats.

Dar labai svarbu: kažkur nuvažiuoti įmanoma tik su didele keleivio motyvacija, pastangomis. Keliaujant gali tekti paaukoti ir kažką įprasto, mielo – juk lagaminai ne guminiai... O ir išpuolių, kliūčių kelyje gali pasitaikyti. Jei keleivis nėra pakankamai motyvuotas, jei išsirinko ne tą karietą ir vežėją – nėra jokių garantijų, kad kažkur nuvažiuosite, o kelionė bus maloni. Taip pat reikia suprasti, kad kelionė gali užtrukti – bet gal tai sutaupys laiko vėliau? Tad domėkitės, klauskite, norėkite, ieškokite :) Yra įvairių metodikų, įvairių mokyklų ir specialistų. Kas tinka kitam – nebūtinai tiks jums, ir atvirkščiai. Tačiau tik pabandę galite tai suprasti.

Jei jums priimtina tai, ką mąstau ir rašau – mielai kviečiu į koučingo sesijas. Jei turite klausimų ar pageidavimų – rašykite man asmeniškai Facebook Atradimų trenerė Raminta Girdvainė arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., arba skambinkite tel. +370 674 03732. Pirmas pažintinis 30 min pokalbis (gyvai, Skype ar telefonu) – nemokamas, kad suprastumėte, ar jums (pa)tinka koučingas ir ar norite/ galite dirbti būtent su manimi.

Publikuota: Atradimų trenerė Raminta Girdvainė