„Negaliu sau leisti“ – ar tikrai?

Kaip dažnai pagaunate save galvojant ir sakant „negaliu sau leisti“? Kaip dažnai nustumiate savo tikruosius norus ir poreikius, pasiteisindami, kad trūksta pinigų, laiko, energijos? Įdomu tai, kad paprastai ne pinigai, laikas ar pareigos mus įrėmina, o mes patys. Patys susikuriame apribojimus, kurie egzistuoja anapus realybės – tik mūsų galvose.


Kaip mes plaukiojame iliuzijose
leisk sau galetiPrieš kurį laiką draugė pasikvietė sudalyvauti grupinėje meno terapijoje. Užsimerkusios ir tvirtai įsikibusios į spalvotus pieštukus, leidome emocijoms išsilieti. Puikus ir saugus būdas tokiu būdu „padėti“ jausmus ir mintis, kai tai nebetelpa Tavyje (daug geriau nei išsilieti ant kolegų ar antrosios pusės).

Savo keverzonėje įžvelgiau žuvį, įplaukiančią į vandenyną, t.y. platesnius vandenis. Kas pasakė, kad žuvis turi lindėti savo akvariume? Kad pasakė, kad maža kukli žuvelė neišgyvens galinguose vandenyse? Turbūt ilgai nuoširdžiai pati tikėjau šia iliuzija, nors niekas man to garsiai ir nesakė...

Pavadinau paveikslą „Leisk sau“ ir palinkėjau visoms susirinkusioms merginoms ir moterims: „Leiskit sau – norėti, svajoti, gauti, turėti. Mes patys dažnai užsidedame rėmus, susikuriame barjerus, neleidžiame sau net pagalvoti apie tai, ko trokštame. Tai, kad mes kažko negalime, yra tik mūsų sąmonėje“. Tai buvo tikra įkvėpimo dozė!

Ką mes galime sau leisti
Kitądien aš leidau sau tai, ko tikrai norėjau. Iš pat ryto, vos atsidarius parduotuvei – įsigyti suknelę, kurią keletą mėnesių vilkėjau mintyse, bet vis pagailėdavau pinigų. Tuomet – atsisėsti išgerti puodelį kavos su bandele naujoje kepyklėlėje ir pabūti niekur neskubant bei neieškant WiFi, kam pastaruoju metu nesurasdavau laiko. Jausmas fantastiškas! Tądien leidau sau du dalykus, kurių visada labiausiai gailiu – laiko sau ir galimybės pasilepinti. Taip, galėjau „pataupyti“, tačiau kiek mums kainuoja užspausti norai ir savęs apribojimas? Tą dieną mano produktyvumas gerokai išaugo, kaip ir motyvacija „atidirbti“ šį maloniai praleistą laiką.

sicilijaPabandykit nors kartais leisti sau tai, kas jums svarbu. Šiandien neplauti indų, bet paskaityti knygą ar susitikti su draugėmis. Paskirti šeštadienį dienai su pižama ar nieko neveikimui. Pažiūrėti filmą, kurį išrinksi tu, o ne tavo antroji pusė. Ilgiau pamiegoti paprašius, kad vyras pavedžiotų šunį, nuvežtų vaikus į darželį r padarytų kitus darbus, kurių tu niekad neatidėlioji.

„Leisti sau” – išlaisvina mūsų mintis, emocijas ir realias galimybes. Kai mes realiai pasinaudojam „privilegija“ galvoti ir daryti, kaip norisi – pasėjam galingą sėklą pasąmonėje, kuri ateityje mums ir toliau padės pildyti troškimus. Bus ir laiko, ir pinigų ir viso kito, ką leisim sau turėti.

Leiskit sau. Norėti, jausti, mėgautis. Kiti galbūt sakys „per daug sau leidi“. Per daug būna tik tada, kai mes sau leisdami kažką (tingėti, liūdėti, piknaudžiauti miegu ar valgiu) iš tiesų neleidžiam to, ko norim gerokai labiau. Ką jaučiam visu savo vidumi, bet vis surandam priežasčių, kodėl sau to neleisti. Tad prieš leisdami sau, paklauskit tik vieno vienintelio klausimo: „Ar tikrai šiuo metu aš to noriu?“