Kas yra koučingas?
Ugdymo metodika, kurios esmė – mąstymo stimuliavimas klausimų pagalba. Koučingas paremtas tikėjimu, kad kiekvienas žmogus turi įgimtų gebėjimų pasiekti savo tikslus, tad prie atsakymų gali prieiti pats, palaikant koučingo specialistui.

Kas yra koučingo sesija?
2016 04 28 09.32.25 2
Koučingo specialisto ir kliento pokalbis, kurio tikslas – išplėsti sąmoningumą, stimuliuoti mąstymą, pažiūrėti į save ir savo mintis iš kito kampo. Tai priemonė išgirsti save, atrasti rūpimus atsakymus ir prisiimti atsakomybę už pokyčius ar jų nebuvimą.

Kaip vyksta, kiek trunka?
Koučingo sesija paprastai trunka 1-1,5 val. (priklausomai nuo susitarimo ir aplinkybių gali trukti ir trumpiau/ ilgiau) Pokyčiams įsisąmoninti ir įgyvendinti paprastai reikia bent 5-6 susitikimų (rimtesniems klausimams, filosofijos/ gyvenimo būdo keitimui gali reikėti ir 10, 20 ar daugiau sesijų), požiūrio praplėtimui užtenka ir 1-kelių susitikimų. Viskas priklauso nuo kliento motyvacijos, mokymosi tempo, tarpusavio susitarimo ir t.t.

Paprastai sesijos vyksta kas savaitę/ dvi, pagal poreikį gali vykti ir dažniau.

Koučingo sesijos metu užduodami mąstymą skatinantys klausimai, išklausoma ir įsiklausoma, teikiamas grįžtamasis ryšys. Svarbu suprasti, kad tai nėra stebuklingų patarimų ar receptų dalijimas. Juk galime patikėti tik tuo, ką atrandame ir suprantame patys.

Sesijas vykdau gyvai (kabinete ar klientui priimtinoje vietoje) ir virtualiai (Skype), lietuvių ir/ arba anglų kalbomis.

Mano darbo filosofija

 • Mano užduotis – sukurti saugią jaukią erdvę atrasti ir augti
 • Santykis su klientu svarbiau už bet kokią metodiką
 • Prasmė gali būti vertingesnė už tikslą
 • Mokomės per vidinius atradimus ir patirtį
 • Augame pažindami ir įsisąmonindami
 • Keičiamės prisiėmę atsakomybę veikti

Laikausi Tarptautinės Koučingo Federacijos (ICF) etikos kodekso, žmogiškumo, sąžiningumo ir konfidencialumo principų.

Mano darbo stilius
Esu „life coaching“ (gyvenimo koučingo) atstovė. Tai giluminis koučingas, apimantis savęs ir kito žmogaus pažinimą, santykio su savimi ir kitais kūrimą, jausmų ir emocijų supratimą, vidinės galios puoselėjimą, pasaulėžiūros formavimą. Tikiu, kad net ir profesiniai, karjeros klausimai ar darbas organizacijose neatsiejamas nuo asmenybinių dalykų ir požiūrio į gyvenimą apskritai, tad paprastai sesijose neapsiribojame tik „darbiniais“ klausimais.

Man labai svarbu, kad klientas jaustųsi saugus ir gautų apčiuopiamos naudos, tad į sesijų formatą žiūriu lanksčiai, t.y. neprisirišu prie konkrečių metodikų, iš anksto pasiruoštų klausimų ir griežtų planų – reaguoju į tai, kas vyksta „čia ir dabar“, ko šią akimirką reikia klientui. Tokiame procese daug improvizacijos, tuo pačiu – vertingų atradimų klientui. Mano stilius labiau nedirektyvus, tačiau sesijos pobūdis priklauso nuo kiekvieno kliento, jo poreikių ir situacijos. 

Gyvenimas ir darbas man yra kūryba, tad mėgstu žaidimus, improvizaciją, kūrybiškas užduotis ir priemones. Taip mano kelyje atsirado sąmoningumo žaidimas ir kitos kūrybiškos ugdymo priemonės iš Points of You. Taip pat daug remiuosi smegenų neuroplastiškumu, tad skatinu klientus pokyčiams per eksperimentus ir naujų įpročių formavimą. Nuo vaikystės man labai artimas rašymas – tiek kūrybine, tiek terapine prasme.

Gyvenu „mindfulness“ (dėmesingas sąmoningumas) filosofija. Tad daug dėmesio skiriu intuityviam savęs pajautimui, mokymuisi koncentruoti savo dėmesį ir būti šioje akimirkoje – taip mažėja stresas, o gyvenimas prisipildo daugiau vidinės ramybės ir džiaugsmo. 

Kuo tikiu?

 • Kryptimi ir vizija su daug priėjimo kelių labiau nei kategorišku prisirišimu prie konkrečių tikslų ir planų
 • Taika ir bendradarbiavimu labiau konkurencija
 • Savęs klausymu ir įpročių formavimu labiau nei „prisivertimu“ kažką daryti
 • Pozityvumu ir judėjimu į priekį labiau nei begaliniu kapstymųsi praeities kloduose
 • Priėmimu ir susitaikymu labiau nei kova ar bėgimu nuo to, kas nepatogu
 • Atvirumu ir naujovėmis labiau nei skepticizmu ir normomis
 • Pamokomis ir iššūkiais labiau nei kliūtimis ir klaidomis

Ką vertinu?
Nuoširdumą, atvirumą pažinimui ir pokyčiams, profesionalumą, kūrybiškumą ir lankstumą.

Už ką vertina mane?
Pozityvumą, nuoširdumą, paprastumą ir empatiją.

Su kokiais klientais dirbu?
Tais, kurie motyvuoti pažinti save, augti ir pagerinti savo gyvenimą. Tais, kuriems priimtinas mano darbo stilius ir filosofija. Mano didžiausias noras – susitikti su jūsų vidumi, jūsų asmenybe, tad amžius, lytis ar profesija nėra kriterijus, pagal kurį skirstau ar atsirenku klientus. Tikiu, kad pas mane ateina klientai, kuriems tuo metu esu reikalinga ir galiu suteikti tam tikros naudos, o jie savo buvimu ir augimu – įprasminti mano darbą.

Kokios mano temos?

 • Savęs pažinimas ir priėmimas
 • Pasitikėjimas savimi, meilė sau
 • Motyvacija, sprendimų priėmimas ir pokyčiai
 • Darbo paieškos ir kiti profesiniai iššūkiai
 • Savirealizacija ir pašaukimas

Kokią turiu patirtį?
Esu sertifikuota (ICF) koučingo specialistė (baigiau Baltijos koučingo mokyklą) ir Points of You trenerė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto lektorė. Vedu individualias koučingo sesijas, praktinius užsiėmimus grupėms, seminarus įmonėms, rašau straipsnius. Turiu aukštąjį komunikacijos išsilavinimą (bakalauro ir magistro laipsniai) ir 8 metų darbinę patirtį šioje sferoje.

Kaip susitarti dėl koučingo sesijos?
Parašykite man el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba Skype raminta.girdvaine, arba – paskambinkite tel. 867403732. Taip pat galite su manimi susisiekti per Facebook puslapį Atradimų trenerė Raminta Girdvainė

Paslaugos fiziniams asmenims:

Paslaugos įmonėms:

 • Koučingo sesijos su vadovais, darbuotojais (individualios arba grupinės)
 • Mokymai įvairiomis temomis (paremti koučingo metodika): komunikacija, bendradarbiavimas, komandinis darbas, streso valdymas, motyvacija, idėjų generavimas, kūrybiškumo ugdymas ir kt.

Atsiliepimus galite paskaityti ČIA.