Po LiMA pokalbių klubo apie moteris

Vakar, Moters dienos proga, buvau pakviesta į Lietuvos Marketingo Asociacijos (LiMA) organizuotą pokalbių klubą moterims. Jo metu su nuostabiomis moterimis dalyvavome ir diskutavome. Išėjau pasikrovusi pozityvios energijos, nes tokiuose susibūrimuose yra tiek įkvėpimo ir jėgos!

Pokalbių klubas apie moteris 2017 03 08Pasidalinsiu mintimi, kurią išsinešiau, ir apie tai pastaruoju metu vis pagalvoju.

Mes dažnai bandom lygiuotis į kažką, kas, mūsų manymu, „geresnis“ už mus: draugus, kolegas, konkurentus ar net vyrus (moteris), kitos kultūros ar rasės žmones. Bet kokia yra lyginimosi prasmė? Aš galiu susikurti situacijas, susirasti aplinką, kur būsiu geriausias. Bet ar tikrai ten aš noriu būti? Ar taip aš augu? O jeigu esu geriausias savo kaime visą gyvenimą, ir po 30 metų išvažiuoju į miestą, ir suprantu, kad taip nėra? Pasaulis sugrius... Visada atsiras už mus geresnis ir prastesnis. Tokio dalyko kaip geras ar blogas apskritai nėra. Tai mes esam tie, kurie dalykams ar žmonėms priklijuoja etiketes.

Lygiuotis galime tik su savim: ar aš darau tai, ko noriu; ar gyvenu savo gyvenimą; ar paaugau nuo to, koks buvau vakar. Kaip vakar sakė kolegė Rima Olberkyte-Stankus – vienintelė konkurencija „Įgyvendinta idėja arba neįgyvendinta idėja“. Aš pralaimėjau tik jei kažko nepadariau, bet niekada nepralaimėsiu bandydamas ir darydamas.

Dažnai eikvojam energiją svarstymams, savidestrukcijai, bijodami konkurencijos ar to, kaip atrodysim, kas ką pagalvos. Vietoj to, kad eitume ir tiesiog padarytume.

Pokalbių klubas apie moteris 2017 03 08 2Linkiu pradėti nuo šiandien. Mažiau galvoti, o daugiau daryti. Gana tobulinti ir dailinti viską savo galvoje, ruoštis, analizuoti iki begalybės... Tiesiog pradėkit. Kai pradėsit – ir gausis. Galbūt ne iš pirmo karto, galbūt kažkaip juokingai, bet tai bus didžiulė pažanga palyginus su stagnacine mintim „Aš nesugebėsiu. Kiti padarytų geriau“. Nepadarytų geriau! Nepadarytų kaip jūs! Nes tik jūs gali padaryti taip, kaip galit jūs.

Ačiū už puikų vakarą organizatoriams ir visoms dalyvėms, besidalinusioms ne tik savo išmintimi, bet ir širdies turiniu!